Dr. Ali Şahan Kliniği
Dr. Ali Şahan Online
Terleme Botoxu

Terleme Botoxu

Aşırı terleme sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyen bir problemdir. Terleme problemi sadece yaz aylarında değil her mevsim görülür ve yaşam kalitesini düşürür. Koltuk altı, el ve ayak bölgelerinde meydana gelen aşırı terleme için birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemler arasında en etkili olanlardan biri terleme botoxudur. Yoğun terleme yaşanan bölgedeki kolinerjik sinirler geçici olarak etkisiz hale getirilir ve o bölgede ter oluşumunun önüne geçilir.

El Botoxu

Yoğun el terlemesi kişiyi sosyal açıdan en çok zorlayan bölgelerden birisidir. Bu bölgeye yapılan botoks uygulaması hızlı ve güvenli sonuç veren bir uygulamadır. Kolay tekrarlanabilir. Ortalama 6 ay aralıklarla tekrar edilmelidir.

Ayak Botoxu

Ayak Botoks, ter bezlerini uyaran sinirleri engelleyerek etki eder. Vücut sıcaklığı artınca ayak terlemesi uyarılır. Ayak Botoksu ayak tabanındaki uyarımı azaltarak daha az ayak terlemesini sağlar. Kalıcılık süresi ortalama 6 aydır.

Kol Altı Botoxu

Kolaltı botoks uygulaması deri altındaki ter bezlerine botoks enjekte edilerek ter bezlerinin sinirler ile bağlantısı geçici olarak sınırlandırılır. Kişi işlem sonrasında günlük hayatına dönebilir. Uygulamadan ortalama 3 ile 10 gün sonra terleme yavaş yavaş azalmaya başlar. Kalıcılık süresi ortalama  6 aydır.

Sağlığa zararı var mı?

Zararlı bir işlem değildir. Sadece enjekte edilen yerde belli bir süre etkili olur daha sonra etkisi yavaş yavaş sona erer. Vücuttan atılması gereken ter miktarı yine vücudun farklı bölgelerinden atılabildiği için zarar teşkil etmez.

Hissizlik yaratır mı?

Hayır yaratmaz.

Dr. Ali Şahan Kliniği

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan FaceStyling

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan Hair Clinic

Instagram Takip Edin
©2022 Dr. Ali Şahan. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu site insanları bilgilendirmek için hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların teşhis ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin teşhis ve tedavi amaçlı kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret edenler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Kullanılan tıbbi bilgiler, teşhis ve tedavi ekipmanları hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya araç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonuca ulaşmak için farklı teknikler, bilgiler ve farklı uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide belirleyici faktör doktorun kişisel deneyimi ve yetenekleridir. Aynı konu hakkında farklı görüşlere sahip olmak mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncellenemeyeceği için her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Bu site reklam amaçlı değildir, sadece ziyaretçileri bilgilendirmek içindir.

Güncelleme Tarihi 21.12.2023