Dr. Ali Şahan Kliniği
Dr. Ali Şahan Online
Ultheraphy (Ulthera)

Ultheraphy (Ulthera)

Ultherapy odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 3 mm ve lazerlerin ulaşamayacağı 4,5-5mm’lik derin dokulara da ulaşabilen ve burada kolajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. FDA onaylı bir cihazdır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana getirerek, zaman içinde cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur. İşlem sonrası kişi günlük yaşantısına dönebilir. Yılda bir defa tekrarlanması tavsiye edilmektedir.

İşlem sonrası etki hemen hissedilir mi?

Evet. Ancak işlemin tamamının etkisinin ortaya çıkma süresi ve kalıcılığı, cildin yapısına, ısı uyarısına verdiği cevaba, yaşa ve cilt fazlası olup olmamasına göre kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Olumlu etkiler ilk ayda belirginleşmeye başlar ve üçüncü-altıncı ayın sonunda en üst seviyeye ulaşır.

Uygulama sırasında kızarma ve morarma yaşanır mı?

İşlem sonrasında ciltte hafif kızarıklık oluşabilir. Geçici bir durumdur, kısa süre içinde normale döner.

Dolgu ve botox olan ciltlerde bir problem olur mu?

Dolgu ve botox yapılan ciltlere de uygulama yapılabilir. Bir zarar oluşturmaz.

Ultherapy hangi bölgelere uygulanabilir?

Dekolte bölgesi, çene altı, çene hattı ve yüz ovalini sıkılaşmasını isteyen yüzün her bölgesine uygulayabildiğimiz tek seanslık bir uygulamadır.

Dr. Ali Şahan Kliniği

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan FaceStyling

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan Hair Clinic

Instagram Takip Edin
©2022 Dr. Ali Şahan. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu site insanları bilgilendirmek için hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların teşhis ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin teşhis ve tedavi amaçlı kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret edenler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Kullanılan tıbbi bilgiler, teşhis ve tedavi ekipmanları hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya araç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonuca ulaşmak için farklı teknikler, bilgiler ve farklı uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide belirleyici faktör doktorun kişisel deneyimi ve yetenekleridir. Aynı konu hakkında farklı görüşlere sahip olmak mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncellenemeyeceği için her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Bu site reklam amaçlı değildir, sadece ziyaretçileri bilgilendirmek içindir.