Dr. Ali Şahan Kliniği
Dr. Ali Şahan Online
Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi yüz, dekolte, el ve saç bölgelerine uygulanır.

Yüz ve dekolte mezoterapisi, leke görümünü azaltmak, cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak için yapılan anti aging işlemidir. Uygulama esnasında hyaluronik asit, antioksidan, vitamin, mineral ve amino asit içeren ilaçlar karıştırılır ve cilt altına enjekte edilir.

Saç Mezoterapisi, saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemidir. Saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saçta yerleşmesini sağlar.

Aynı anda hem saç hem yüz için uygulama yapılabilir mi?

Evet yapılabilir.

Leke için kaç seans gelmek gerekir?

Kişiden kişiye bu aralık değişebilir.

Saç dökülmelerinde etkili bir işlem midir?

Öncelikle kişiden kan testi istenir ve tedaviye uygunluk buna göre belirlenebilir.

Mezoterpinin yan etkileri nelerdir?

İçeriğinde bulunan herhangi bir etken maddeye karşı alerrji yoksa yan etki yaratmaz.

PRP ile Mezoterapi aynı anda yapılabilir mi ?

Farklı etken maddeleri genelde aynı anda uygulamayı tercih etmek doğru olmaz.

Dr. Ali Şahan Kliniği

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan FaceStyling

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan Hair Clinic

Instagram Takip Edin
©2022 Dr. Ali Şahan. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu site insanları bilgilendirmek için hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların teşhis ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin teşhis ve tedavi amaçlı kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret edenler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Kullanılan tıbbi bilgiler, teşhis ve tedavi ekipmanları hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya araç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonuca ulaşmak için farklı teknikler, bilgiler ve farklı uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide belirleyici faktör doktorun kişisel deneyimi ve yetenekleridir. Aynı konu hakkında farklı görüşlere sahip olmak mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncellenemeyeceği için her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Bu site reklam amaçlı değildir, sadece ziyaretçileri bilgilendirmek içindir.

Güncelleme Tarihi 21.12.2023