Dr. Ali Şahan Kliniği
Dr. Ali Şahan Online
Marionet Dolgusu

Marionet Dolgusu

Dudakların iki ucundan çene bölgesine doğru inen ince çizgilere Marionette çizgisi denir. Bu bölgeye yapılan dolgu işlemine ise Marionette dolgu adı verilir. Hyalüronik asit ile yapılan dolgu uygulaması ile çizgiler doldurularak daha genç bir görünüm elde edilir. 8-12 ay arasında bir kalıcılığa sahiptir.

Düzenli olarak uygulama yapıldığında dolgular sarkmaya neden olur mu?

Hayır olmaz. Çünkü dolgular ortalama 8-12 ayda vücuttan atılır ve yeni uygulama ihtiyacı doğar. Doğru derinlik ve teknikle yapılan uygulamalarda sarkma yaşanmadığı gibi yaşlanmanın da önüne geçilmiş olur.

Dolgu sonrasında yüzde genişleme olur mu?

Doğru derinlik ve teknikte genişleme olmaz ve yüz daha da ince görünür.

Marionet derinliğinin artması yüzde nasıl bir görüntüye sebebiyet verir?

Yüzü daha yorgun ve yaşlı gösterir. Bu nedenle bu görüntünün iyileştirilmesi önemlidir.

Dr. Ali Şahan Kliniği

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan FaceStyling

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan Hair Clinic

Instagram Takip Edin
©2022 Dr. Ali Şahan. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu site insanları bilgilendirmek için hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların teşhis ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin teşhis ve tedavi amaçlı kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret edenler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Kullanılan tıbbi bilgiler, teşhis ve tedavi ekipmanları hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya araç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonuca ulaşmak için farklı teknikler, bilgiler ve farklı uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide belirleyici faktör doktorun kişisel deneyimi ve yetenekleridir. Aynı konu hakkında farklı görüşlere sahip olmak mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncellenemeyeceği için her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Bu site reklam amaçlı değildir, sadece ziyaretçileri bilgilendirmek içindir.