Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Facetite

Facetite yüzün ve vücudun küçük bölgelerini gençleşmesi için uygulanan cerrahi olmayan bir işlemdir bu uygulamada hedeflenen dermisin sıkılaşmasıdır. Bunu radyo frekans (RF) enerjisini kullanarak yapar. Facetite lokal anestezi kullanılarak muayenehane ortamında kolayca uygulanabilir. Ameliyatla yüz germe işlemi sarkmış yüz dokularının kaldırmak, yüz yağını yeniden dağıtmak ve yüzün altta yatan zayıf kaslarını sıkılaştırmak için eksizyonel ameliyatı içeren oldukça invaziv (yayılma) bir işlemdir. Bu prosedürde yüzün gevşek derisi kesili insizyonlar (ameliyatı yapmak için cilde yapılan kesi) prosedürü gerçekleştirmek için gereklidir.
Bu saç çizgisi ve yüzün doğal kırışıklıkları gibi gizli yerlerde bir miktar yara izi bırakacak bir işlemdir. Bu tedavi yönteminde sadece cihazın küçük iğne giriş çıkışları olacaktır. Uygulama basit bir işlemdir. Facetite işlemi uygulanan RF teknolojisi derinin yüz dokularına nüfuz eder ve fazla yağı eritir aynı zamanda yumuşak yüz cilt dokusunu da küçültür. Isı enerjisi collagen artışını uyarır ve yüz hacimlendirir. Böylece yüzde yaşlanma belirtileri doğal bir şekilde geri iletilmiş olur.
Cildin gevşekliğinin durumuna ve hastanın kişisel estetik gereksinimlerine bağlı olarak Facetite uygulaması yapılabilir. Yüzde olgunluğu artırır sonuçlar; yüz germe ameliyatının etkilerinin yaklaşık üçte birine eşdeğerdir ve doğal görünüm yıllarca sürecektir. Uygulamaya ait herhangi bir skar dokuya yol açmayan ve hafif ılımlı deri gevşekliği olan hastalarda yüzdeki minimal iyileşme süresini içeren enerji akıllı minimal invaziv bir işlemdir.

Uygulama alanları;

Göz bölgesi, dudak, alın, çene hattı, alt çene, boyun, nazolabial kıvrımlar, kaşlar ve yanak bölgesini sıkılaştırır. Çene çizgisine, yanaklara ve diğer bölgelere canlı ve genç bir görünüm kazandırır.