Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fractora

Fractora FDA onaylı, elastikiyet kaybından, yüzeyel renk düzensizlikleri, foto hasar derin dokudaki sorunlar, akne izleri, ince çizgiler, ameliyat skarlarına kadar birçok cilt problemine tedavi protokolünde uygulanan yeni nesil bir teknolojidir.

Fractora tedavisi, kırışıklık görünümü hafifletir, yaşlanma etkilerini geri çevirerek cilde genç ve taze bir görünüm verir. Bunun fraksiyonel bir rejuvenasyon tedavisi sağlayarak yapar. Daha genç görünmenizi ve daha genç hissetmenizi sağlayan etkili bir teknolojidir. Yüz ve vücutta kırışıklıklar, renk düzensizlikleri ve akne izleri gibi problemlerin gözlemlendiği her bölgeye uygulanabilir. Çeşitli katmanlarını hedeflemiş bipolar radyofrekans enerjisi gönderir. Fractora, benzer sistemleri ile aynı oranda etkinlik sağlarken, diğerlerinin aksine daha az nekahat süreci, daha az kızarıklık ve pigmentasyon riski olmaksızın tedavi sağlar. Cilt katmanlarına enerji göndererek kişiselleştirilmiş fraksiyonel enerji ile kırışıklık, elastikiyet kaybı, fotodinamik hasarlar gibi birçok tedaviye olanak sağlar. Dolayısıyla cildin alt katmanlarında yarattığı kolajen sentezi sayesinde son derece etkili bir gençleştirme etkisi yaratır. Cildi soymak ve yenilemek için mikro iğne matriksi kullanıldığından minimal invaziv bir tedavidir ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan optimum sonuçlar verir. Birçok farklı sistemle yapılabilecek bir tedavi protokolü Fractora sayesinde çeşitli derinlik, enerji yoğunluğu ve enerji seviyesi ayarlanarak tek cihazla uygulanmış olur.

Fractora çok geniş tedavi olanakları sunan bir teknolojidir. İnce ve derin kırışıklıklardan elastikiyet kaybına, akne ve akne izi tedavisi, ameliyat ve yanık skarına kadar pek çok sorun da etkili olan sistem, üst göz kapağındaki elastikiyet kaybını hafifletmek, göz altlarını sıkılaştırmak da da kullanılmaktadır. Kol boyun ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtilerinin tümünde etkili bir teknolojidir.

 

Uygulama:

Uygulama şeklinin hangi cilt problemine uygun olacağı seçildikten sonra tedavi protokolü 3-6 hafta aralıklarla uygulanan 3-6 seanstan oluşmaktadır. Yüksek enerji seviyeleri ile yapılan uygulamalarda daha az seansa ihtiyaç duyulsa da, iyileşme sürecinin daha uzun olacağı unutulmamalıdır. Tedavi protokolünde işlemden 40 dakika önce anestezik etkili bir krem cilt üzerine sürülür. Uygun başlık seçilerek problemli bölgeler cildin ihtiyacına göre değişen enerji seviyelerinde taranır. İşlem sonrasında kızarıklık ve ödem görülmesi beklenmektedir. Düşük enerji seviyesi ile yapılan uygulamalarda kızarıklık ve ödem 48 saat içinde hafiflemeye başlarken, yüksek enerji seviyesi ile yapılan uygulamalarda 5-7 gün sürebilmektedir.

Cilt üzerinde noktasal kabuklar görülmesi beklenen bir etkidir. Fractora tedavisi, dolgu, mezoterapi, gibi tedaviler ile birlikte uygulanabilir. Cilt analizleri tedavinin 5. gününden itibaren yeni kolejen enformasyonun başladığını göstermektedir. Yeni kolajen oluşumu ise 6 ay boyunca sürmektedir.

Cilt yenileme tedavisindeki olumlu etkilerine hemen gözlemleyebilirsiniz. Ancak daha belirgin sonuçlar için ortalama 2 hafta geçmesi gerekmektedir. Ciltteki iyileşme 3 aya kadar devam eder.

Fractora ile aynı seansta veya birkaç gün arayla başka tedaviler birlikte de kullanılabilir. Güçlü sonuçlar için diğer enerji tedavileri veya dolgu veya enjeksiyonları ile birlikte uygulanabilir. Bu kombinasyonlu uygulamaya fraktal yüz bakımı denilir. iyileşme süreci minumum olduğu için, işlemden bir iki gün sonra makyaj yapabilirsiniz. Tedaviden sonra oluşan kızarıklık bir haftaya kadar devam edebilir. Bu normal bir süreçtir. Ayrıca işleminin ardından ciltte mikro yaralar olursa da genelde 3-4 gün sonra tamamen geçer. Uygulama yapılan bölgenin nemlendirilmesi ve geniş spektrumlu yüksek koruma faktörlü bir güneş koruyucu kullanılması önerilmektedir.