Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karbon Peeling ( Lazer ile Leke Tedavisi )

Karbon Peeling To Switch Ndyag lazer kullanılarak uygulanır. Karbon peeling uygulaması da hedeflenen ciltteki lekelerin, büyümüş gözeneklerin, yağlanma düzensizliğini ve sarkmaların tedavi edilmesidir. Lazerle cilt soyma ve fraksiyonel lazer yontemlerinden farklı olarak deri üzerinde yara ve kabuklanma yapmadan kişiyi gündelik yaşamından koparmadan cilt gençleştirme işlemini uygulanabilmesidir. Karbon Peeling aynı seansta birçok cilt soruna çözüm üretmektedir. Cilt yenileyen ve leke tedavisinde kullanılan kilo switch nd yag lazer karbon solüsyonu ile birlikte kullanılmaktadır. Lazer uygulamasından önce lazerin renk konusundaki etkinliğini arttırmak için cildin yüzeyine karbon solüsyonu sürülür. Ciltte 15-20 dakika bekletilen karbon gözenekler tarafından emilir. Böylece ciltte ve gözeneklerin içinde renk artışı gerçekleşmiş olur ciltte ve gözeneklerin içinde daha fazla renk maddesi girdi için lazer işlemi daha fazla etkili olmaktadır. Ndyag lazerin karbonla birlikte uygulanması cilt ve gözeneklerin içinde ses ve ışık ısı dalgaları etkisinin daha fazla olmasını sağlar. Lazer işlemi cilt yüzeyinden karbonun kaldırırken bir miktar peeling yapar ısı ve ses dalgaları ciddi ve gözeneklerin etrafında Kolejeni arttırır. Böylece ciddi toparlanma ve gözeneklerde küçülme gerçekleşir. Bu tedavi ile hedeflenen cilt tonunu ve lekelerinin açılmasını sağlamaktır. Cilt gençleştirmek isteyenlere gözenek genişliği cilt matlığı leke kırışıklık ve sarkma şikâyeti olan herkese uygulanabilir.

Uygulama:

Her mevsim uygulanabilen, yaz aylarında kullanılmayan diğer lazer işlemlerinin dezavantajı Karbon Peeling de yoktur. Uygulamalarda kabuklanma ve yara oluşmadığı için kişi sosyal hayatından alıkonulmaz. Esmer cilt yapısındaki kişiler için de uygundur.  Işlem öncesi karbon solüsyonu sürülerek 15-20 dakika beklenir. Lazer uygulaması 5-10 dakika sürer Karbon Peeling 1-3 hafta aralıklarla en az 4-5 seans uygulanmalıdır. leke tedavisinde 10 seans uygulama yapılabilir. Karbon Peeling yapılırken acı hissedilmez. Sadece hafif bir batma ve yanma hissi olur Karbon Peeling’den hemen sonra ciltte bir aydınlanma ve parlama olur leke tedavisi gözlerinin küçülmesi ve cilt gençleştirme etkisi 3-6 ayda gerçekleşir ciddi etkileri yaklaşık bir bir buçuk yıl devam eder Karbon Peeling sonrası önemli bir yan etki beklenmez. Çok nadiren fiziksel ürtikeri olanlar da işlemler hemen sonra başlayan ve bir saat kadar süren geçici bir ödem olabilir.

Ciddi belirgin bir soyulma beklenmez hafif bir pembelik gerçekleşir bu durum birkaç saat içerisinde normale döner ve kişi iş ve sosyal hayatına hemen adapte olabilir aynı gün sıcak banyo yapılmaz. Tüm anti-acing işlemlerinde olduğu gibi Karbon Peeling uygulaması sonrasında da mutlaka en az bir ay süreyle sabah uyandıktan gün bitimine kadar dışarıda direkt güneş ışığına maruz kalmazsanız bile 3 saatte bir 1 parmak boğumu kadar güneşten koruyucu geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanılması önemlidir. Karbon Peeling gözenek küçültme leke tedavisi cilt gençleştirme yaparken diğer yöntemlerle de kullanılarak etkinliği arttırılabilir PRP Mezoterapi fraksiyonel lazerler 1 radyo frekansı yöntemlerle dönüşümlü olarak kullanılabilir.