Dr. Ali Şahan Kliniği
Dr. Ali Şahan Online
Cilt Bakım

Cilt Bakım

Sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak hem güzel bir görüntü için hem de ruh-beden sağlığı için önemli bir unsurdur. Cildin doğal işlevini yerine getirebilmesi açısından da gereklidir. Kişinin cilt tipine uygun düzenli olarak bakımların yapılması zamanla ve yaşam koşullarıyla birlikte meydana gelebilecek kırışıklık, sarkma, leke, akne gibi sorunların oluşmasını engellemek açısından da oldukça önemlidir.

VISIA

VISIA ile cildin yüzeyindeki ve alt katmanlarındaki durumu belirlenebilir. VISIA cilt analizi ile kişiselleştirilmiş cilt tedavi programında bir rehber görevi görür. Bu süreç sayesinde, ciltteki tüm kusurlar büyütülür ve daha ciddi sorunlar gelişmeden önce harekete geçmek için bizlere fırsat sunar.

Visia yaptırmadan cilt bakımı yaptırmanın zararı olur mu?

Herhangi bir zararı olmaz. Visia cilt analizi bakımdan önce ve sonra cildi analiz etmek için uygulanabilir.

Visia cilt altındaki gözle görülmeyen oluşumları gösterir mi?

Visia 3D analiz sistemi sayesinde cildin filmini çekerek yüzeyinde ki ve cilt altında ki oluşumları gösterebilir. 

Eski sonuçlar arasında karşılaştırma yapılabilir mi?

Visia çektiği filmleri bünyesine kaydeder ve yapılan tüm taramalar arasında değerlendirmeler yapılabilir.

Aquapeel

Aquapeel cildin derinlemesine temizlenmesini, tıkalı gözenekleri açıp hava almasını ve pürüzlü cildin hemen iyileşmesini sağlar Ölü hücre ve birçok cilt probleminde tek seferde kurtulmayı kolaylaştırdığı için oldukça konforlu bir cilt bakımıdır.

Aquapeel siyah noktaları temizler mi?

Aquapeel asidik çalışmaları sayesinde cilt üzerinde ki siyah nokta ve sebumları temizlemekte oldukça etkilidir.

Hangi cilt yapılarında Aquapeel tercih edilmelidir?

Aquapeel cilt bakımı tüm cilt tipleri için uygundur. 

Her mevsim uygulanabilir mi?

Dört mevsim uygulanabilir, herhangi bir zararı yoktur.

Başka bakımlarla kombine edilebilir mi?

Aquapeel bir temizleme bakımı olduğu için sonrasında yapılacak anti aging veya medikal bakımlarla kombine edilebilir.

Ortalama kaç seansta gözle görülür sonuçlar elde edilebilir?

Düzenli aralıklarla 3 hafta da bir yaptırmak, cilt kalitesini arttırma da ince kırışıklıkları azaltma da ve daha dinamik bir cilt elde etmekte etkilidir.

SaltFacial

SaltFacial Cilt Yenileme Sistemi, estetik-medikal cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılabildiği gibi, nazik spa tedavilerini de gerçekleştirebilen çok yönlü bir sistemdir.

Üç aşamadan oluşan patentli yöntemi, öncelikle cildi doğal deniz tuzu ile tazeler. Ölü deriyi temizleyerek bir sonraki adıma hazırlar. Sonrasında 3 MHz ultrasonla nemlendirici antioksidanların ve serumların cilde derinlemesine nüfuz etmesini sağlar. Son olarak da yüksek yoğunluklu LED tedavisi ile cildi gençleştirerek iyileşme sağlar. Bu adımlar, acısız ve hızlı tek bir sistemle uygulanır.

SaltFacial her cilt yapısına uygulanabilir mi?

Doğal deniz tuzunun cilt yenileyici etkisiyle tüm ciltlere uygulanabilir.

Her mevsim uygulanabilir mi?

Dört mevsim uygulanabilir bir bakımdır, herhangi bir zararı yoktur.

Deniz tuzu cildi tahriş eder mi?

Deniz tuzuyla yapılan soyma işleminin herhangi bir zararı yoktur, cildi tahriş etmez ve hassaslaştırmaz.

Led ışık güneş ışığı gibi cilde zarar verir mi?

Led ışık terapisinin cilde zararı yoktur. Led terapisi bilindiğinin aksine cildi sakinleştirmek için kullanılır ve  akneleri kurutmada etkilidir.

Ortalama kaç seansta gözle görülür sonuçlar elde edilir?

İlk seanstan sonra bile gözle görülür fark oluşur. Cilt problemlerine göre 3-4 seans 7-14 gün aralıklarla uygulanmalıdır.

CoolLifting

CooLifting, basınçlı karbondioksit gazı uygulamasıdır. Cildin ihtiyacı olan ve derin dokuda kolajen üretimini tetikleyen besinlerle birlikte  tüm katmanlarda en çok gereksinim duyduğu şey olan nemi içeren özel serumları atomize halde cilde uygular. Uygulama süresi 4 dakikadır.

Mezoterapi yerine Coolifting tercih edilebilir mi?

Coollifting iğnesiz mezoterapi olarak bilinen bir işlemdir. Mezoterapi ve coollifting ayrı ayrı veya kombine edilerek uygulanabilir.

Her cilt tipine uygulanabilir mi?

Tüm cilt tiplerine uygundur. Coollifting aynı zamanda anti aging bir bakım olduğu için tüm yaş grupları için uygundur.

Her mevsim uygulanabilir mi?

Dört mevsim uygulanabilir bir bakımdır.

Hangi bölgelere uygulanır?

Coollifting göz çevresi alın, tüm yüz, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanabilir.

Ortalama kaç seansta gözle görülür sonuçlar elde edilebilir?

Tek seansta bile sonuç veren bir uygulamadır. Cilt tipine bağlı olarak haftada 1 defa olacak şekilde 4-6 seans uygulanabilir. Bu sayede ciltte kalıcı bir lifting etkisi yaratılmış olur.

Karbondioksit basıncı ile uygulanması cildi tahriş eder mi?

İşlem esnasında ve işlem sonrasında herhangi bir ağrı acı ve morluk oluşmaz. Cilde herhangi bir zararı yoktur.

Hydrafacial Elite

Tüm cilt tiplerine uygulanabilen Hydrafacial Cilt Bakımı temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı bir “antiaging” medikal bakım işlemidir. Yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekelenmiş, sivilcelenmiş ve yapısı bozulmuş cilt dokusuna uygulanan bir bakım protokolüdür.

Hydrafacial nedir?

Bir tür yaşlanma karşıtı bakım yöntemidir.Cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde de kullanılan bir işlemdirTek bir seansta derinlemesine cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulanabilir

Hydrafacial kaç seans uygulanmalı?

Tedavi amaçlı uygulamalarda, birer haftalık aralıklarla 4 ile 6 seanslık bir kür uygulanır. Kozmetik amaçlı uygulamalarda ise ideal görünümün korunabilmesi için ayda bir tekrarlanması önerilir.

Hydrafacial yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

İlk gün, doğrudan güneşe maruz kalmamak da fayda var. İlk birkaç saat ise gözenekler çok açık olacağı için, makyaj yapılmamasını, tozu toprağı bol yerlerden uzak kalınmasını tavsiye ediyoruz.

Hydrafacial uygulaması cilde zarar verir mi?

Hydrafacial, cilt bakımı uygulamaları arasında en hassas, cilt tipine göre ayarlanabildiği için en güvenli sayılabilecek, ödüllü bir cihaz ve uygulamadır.

Kimler Hydrafacial yaptıramaz?

Herhangi bir zararı tespit edilmiş olmasa da hamile ve emziren kadınlar için önerilmez. Açık yara, aktif egzama, yeni yara izi varsa Hydrafacial uygulanmaz. Son bir ay içinde kimyasal peeling gibi derin cilt soyan uygulamalar yapılmışsa Hydrafacial için biraz daha zaman geçmesi önerilir.

Oxygeneo

Dört aşamalı bir işlemdir. İlk aşamasında cildin dış tabakası ölü hücrelerden arındırılır. İkinci aşama radyo frekanstır. Üçüncü aşaması ultrason, dördüncü aşaması ise masajdır. Ciltte bakım yapılan bölgelere oksijen gönderen bir tepki oluşumunu tetikler. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen bu yöntem daha pürüzsüz bir cilde ulaşılmasını sağlar. Cildi toparlar, yenileme yapar ve parlaklık kazandırır. Kolajeni tetikler, elastin bağlarını güçlendirir.

Oxygeneo her cilt yapısına uygulanabilir mi?

Oxygeneo nem ve leke uygulaması tüm ciltler için uygundur. 

Her mevsim uygulanabilir mi?

Her mevsim uygulanabilen bir bakımdır.

Gözle görülür sonuçlar elde etmek için kaç seans uygulama yapılmalıdır?

Cilt tipine bağlı olarak protokolleri belirlenebilir. Uygun görülen protokolü 3-4 hafta da 1 seans olacak çekilde tolamda 3 seanstır.

Cilde uygulanan radyofrekans cildi yükseltir mi?

Verilen radyofrekans dalgaları cilt altı kolojenizasyonunu sağlayarak daha dinamik ve canlı görünen bir cilde sahip olmaya yardımcıdır.

Başka bakımlarla kombine edilebilir mi?

Oxygeneo tek başına özel kitiyle birlikte uygulandığında kapsamlı bir bakımdır. İstenilirse temizleme bakımlarıyla da kombine edilebilir.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, deriyi canlandırmakta, daha genç ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır. Cildin ölü hücrelerden oluşan üst tabakasından kurtulup alttaki taze ve hasarsız cildin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Cilt bu sayede daha genç hücrelerle yenilenmektedir. Genellikle, yüz, boyun, göğüs bölgesine, ellere ve kollara uygulanır.

Kimyasal peeling her cilt yapısına uygun mudur?

Güneşe ve yaşa bağlı lekeler, ince kırışıklıklar, hormonal veya gebelik lekeleri, rosacea ve aktif akneleri olan cilt tiplerinde tedavi edici etkiye sahiptir. Bununla birlikte yeni gelen cilt daha genç, parlak ve pürüzsüz olacağı için cildinde yenilenme isteyen herkese uygulanabilir. 

İşlem sonrası ciltte soyulma olur mu?

Evet, cikette soyulmalar olabilir. Bunların iyileşmesi beklenmelidir. Bu sönemde hekimin önerdiği kremlerle destek sağlanılabilir. 

Ciltte leke iz bırakır mı?

Herhangi bir iz oluşturmaz. Yapılan işlemden sonra hekimin önerileri doğrultusında tedavi süreci izlenmelidir. 

Başka bakımlarla kombine edilir mi?

Ciltte hassasiyet oluşacağı için sonrasında vilt toparlayana kadar 1-3 gün herhangi bir bakım yapılmamalıdır.

İşlemden ne kadar sonra yüze lazer epilasyon yapılabilir?

Cilt tipine bağlı olarak İşlemden ortalama 7-10 gün sonra epilasyon uygulaması yapılabilir. 

Gözle görülür sonuçlar elde etmek için kaç seans uygulama yapılmalıdır.

1-4 ay aralıkla 1-4 seans uygulanabilir.

Her mevsim uygulanabilir mi?

İşleme bağlı ciltte hassasiyet oluşacağı için genellikle güneşten sakınmak gerekir. Bu sebeple kış ayları bakım için daha uygundur.

V-Carbon Mask

V Carbon maske cildi soymadan derin peeling etkisi sağlar. İçeriğindeki vitamin, asit, mineral, bitki özleri ve karbonun cildin alt katmanlarına ulaşabilmesi için önemlidir. Gözenekler, aktif akne ve akne izleri için yapılan bir bakım protokolüdür. Cildi yüzeyden derine yenileyen uygulamada kullanılan iyontoforez etkisiyle, meskenin içeriğindeki arbutin, C vitamini, Hyaluronik asit, kolajen, bitkisel özler ve karbon cildin derin katmanlarına kadar iletilir.

Hangi mevsimlerde uygulanır?

Her mevsim uygulanabilir.

Ciltte soyulmaya neden olur mu?

Derin peeling etkisi yarattığı için soyulmaya neden olmaz.

Hassasiyet oluşturur mu?

Uzman kişiler tarafından yapıldığında herhangi bir hassasiyet oluşturmaz.

Sonuçlar ne zaman görülmeye başlar?

Ertesi gün görülmeye başlar ve düzenli yapılan uygulamalarda 2-4 seans arasında kalıcılık artar.

Frozen C

-78 derecedeki sıvı CO2 cilde püskürtülerek cillteki sebum dengesi sağlanır ve canlı bir cilt görünümü elde edilir. Ciltte yaşanan ani ısı düşüşü ile kolejenizasyon tetiklenir ve cildin elastikiyetinin artması sağlanır.

Frozen C uygulaması sonrası soğuğa bağlı yanık oluşur mu?

İşlemin herhangi bir yan etkisi yoktur. Estetisyen kontrolünde yapılmalıdır.

Hangi cilt yapılarında tercih edilir?

Tüm cikt tipleri için uygundur. Ciltte sıkılaşma , ince kırışıklarda azalma ve lifting etkisi verir.

Her mevsim uygulama yapılabilir mi?

Her mevsim uygulanabilir. Yüzü daha dinamik göstermek için özellikle yaz aylarında daha da sıklıkla tercih edilir.

Başka bakımlarla kombine edilebilir mi?

Isı ve buhar vermeden yapılan tüm bakımlarla kombine edilebilir. 

Gözle görülür sonuçlar elde etmek için kaç seans uygulama yapılmalıdır?

Haftada 1 defa yapılmak üzere 4-6 seans uygulamak ciltte etkili sonuçlar elde etmekte yardımcıdır.

Jetpeel

Yüksek basınçlı havayla beraber vitamin ve destekleyici maddelerin deri altına iletilmesini sağlayan iğnesiz bir mezoterapi yöntemidir. Ciltteki ölü hücre ve toksinlerin uzaklaştırılmasını sağlar. Cilt yüzeyinde peeling etkisi yaratır.

Jetpeel kaç seans yapılmalıdır?

Seans sayısı cildin ihtiyacına göre belirlenir.

İşlem sonrası yan etkiler nelerdir?

Güvenilir bir cihazdır. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Bazı kişilerde işlemden sonra cilt hafif pembe bir renk alır ve kısa sürede normale döner.

İşlem endikasyonları nelerdir?

Bu uygulama cilt temizleme, leke ve akne tedavisi, sebum dengesi, ince çizgi ve kırışıklığın giderilmesi gibi 5 farklı tedavi tekniği için kullanılır.

Sofwave

Sofwave kolajeni tekrar oluşturmaya yönelik bir teknoloji ile tasarlanmıştır.Kırışıklıkların görünümünü azaltan, kaşlarda ve boyunda lifting etkisi sağlayan ve boyun bölgelerindeki hafif ve orta gevşek doku görünümünü toparlamaya yardımcı olan bir bakım protokolüdür. İşlem sonrası günlük yaşantısına dönülebilir.

Dr. Ali Şahan Kliniği

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan FaceStyling

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan Hair Clinic

Instagram Takip Edin
©2022 Dr. Ali Şahan. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu site insanları bilgilendirmek için hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların teşhis ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin teşhis ve tedavi amaçlı kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret edenler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Kullanılan tıbbi bilgiler, teşhis ve tedavi ekipmanları hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya araç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonuca ulaşmak için farklı teknikler, bilgiler ve farklı uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide belirleyici faktör doktorun kişisel deneyimi ve yetenekleridir. Aynı konu hakkında farklı görüşlere sahip olmak mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncellenemeyeceği için her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Bu site reklam amaçlı değildir, sadece ziyaretçileri bilgilendirmek içindir.

Güncelleme Tarihi 21.12.2023