Dr. Ali Şahan Kliniği
Dr. Ali Şahan Online
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Soprano Titanium, lazer epilasyonun en gelişmiş halidir. Lazer epilasyonu adeta yeniden tanımlayan Buz Lazer™ Titanium kullanıcılara ve hastalara gelişmiş çözümler sunar. 4 cm² geniş spot boyutu ve daha da gelişmiş soğutma sistemi ile artık çok daha hızlı ve acısızdır. Buz Lazer™ Platinum gibi 3 dalga boyuna sahiptir. Buz Lazer™ Titanium, 3 dalga boyunun farklı emilim ve penetrasyon seviyelerini birleştiren günümüzde mümkün olabilen en etkili ve güvenli epilasyon yöntemidir. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde uygulamaya olanak tanır, ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkilidir. Yaz kış tüm mevsimlerde lazer epilasyon yapılabilmesini sağlar.

Lazer epilasyondan yüzde yüz sonuç elde edilir mi?

Lazer epilasyon uygulamasının başarısı kişinin ten rengi, tüy rengi ,seans aralığının düzenli olması ve uygulamayı yapan kişinin uzmanlığı İle ilgilidir.

Seans sayısı herkeste aynı mıdır?

Uzman tahmini uygulamanın kaç seans ya da nasıl bir sonuç alabileceğini söyleyebilir ve kişiyi doğru yönlendirebilir.

Lazer süreci nasıl ilerler?

İşlem öncesi tüyler sıfır olacak şekilde kısaltılır. İşlem sonrası 1-2 hafta içinde minik minik çıkması normaldir. Tüylere işlem yapmamak önemlidir. 3-4.hafta ise minik çıkan tüylerin dökülme evresidir. Bu evrede bol bol kese yapmak önemlidir. 5-6.hafta ise tüyler tamamen dökülmüş olur ve çıkan tüylere işlem yapılır.

Lazer seans aralıkları nedir?

6 hafta ile 8 hafta olarak ayarlanır. Bu süreçte ortalama 1.5ay ile 2 ay arasındadır.

Lazer epilasyon sonrası ciltte kızarıklık ve kabarma oluşmasının nedeni nedir? Nasıl geçer?

Lazer epilasyon işleminden 5 dakika sonra perifoliküler eritem ve ödem varlığı işlemin etkinliğini gösteren normal bulgudur. Yan etkiler genellikle hafif olup geçicidir.

Yan etkisi var mıdır?

En sık görülen yan etkiler; kısa dönem hafif yan etkilerdir. Bunlar; ağrı ödem ve kızarık olup bazen 1-2 saat en geç 1-2 gün içinde geçer.

Seans aralıklarında nemlendirici (bebek yağı vs.) kullanabilir mi?

Cilt ne kadar çok nemli olursa lazer sonrası kişi o kadar rahat eder. Dipnot: Seans günü cildin temiz olması önemlidir.

Tatile öncesi epilasyona başlamak sorun oluşturur mu?

Gitmeden önce maksimum 2 seans yapılabilir. Tatil sonrası 2 ay cildin açılmasını beklemek gerekmektedir.

Sarı tüy yada beyaz tüyleri görür mü?

Beyaz tüyleri lazer epilasyon görmez sadece iğneli epilasyon yapılır.
Sarı tüyleri lazer görmeyebilir ve görmediği takdirde yapılırsa çoğalma olabilir. Uzman tarafından doğru analizler yapılarak bu tarz problemlerin önüne geçilebilir.

Dr. Ali Şahan Kliniği

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan FaceStyling

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan Hair Clinic

Instagram Takip Edin
©2022 Dr. Ali Şahan. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu site insanları bilgilendirmek için hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların teşhis ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin teşhis ve tedavi amaçlı kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret edenler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Kullanılan tıbbi bilgiler, teşhis ve tedavi ekipmanları hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya araç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonuca ulaşmak için farklı teknikler, bilgiler ve farklı uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide belirleyici faktör doktorun kişisel deneyimi ve yetenekleridir. Aynı konu hakkında farklı görüşlere sahip olmak mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncellenemeyeceği için her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Bu site reklam amaçlı değildir, sadece ziyaretçileri bilgilendirmek içindir.