Dr. Ali Şahan Kliniği
Dr. Ali Şahan Online
Medikal El-Ayak Bakımı

Medikal El-Ayak Bakımı

Medikal el ve ayak bakımı konusunda eğitim almış uzman kişiler tarafından özel steril edilmiş aletler ve cihazlar ile yapılan işlemlerdir. Medikal el ve ayak bakımı estetik görünümün yanı sıra kişinin sağlığını ve de yaşam kalitesini doğrudan etkiler. Yapılan işlemlerde sağlıklı deriye zarar vermeden ölü deriler temizlenir, el ve ayaklarınız sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Günlük yaşantımızda bir çoğumuzun problemi olan bazı tırnak veya deri hastalıklarının tedavisine başlamadan önce ya da tedavi süresince, tedaviye yardımcı olma amaçlı yapılan uygulamaları kapsar.

Standart manikür ve pedikürden farkı nedir?

Non invazif diye bilinen, ağrısız-acısız, agresif müdahale ve kimyasallardan uzak bakım ve rehabilitasyona dayalı koruyucu yöntemleri. Özel cihazlarla ve kuru yapılan bir uygulamadır. Sıklıkla problemli el ve ayaklara uygulanır. 

Kullanılan cihazlar nasıl steril edilir?

Özel dezenfeksiyon kabinlerinde dezenfekte edilir. 

Uygulama ne aralıklarla yapılmalıdır?

Ayda bir uygulama yapılmasında fayda vardır. 

Batık tırnakta iyileşme süresi nedir?

Süreç kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 2 ay ile 4 aydır. 

Özel bir eğitim gerektirir mi?

Bu alanda özel eğitim almış kişiler tarafından uygulanmalıdır.

Dr. Ali Şahan Kliniği

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan FaceStyling

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan Hair Clinic

Instagram Takip Edin
©2022 Dr. Ali Şahan. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu site insanları bilgilendirmek için hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların teşhis ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin teşhis ve tedavi amaçlı kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret edenler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Kullanılan tıbbi bilgiler, teşhis ve tedavi ekipmanları hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya araç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonuca ulaşmak için farklı teknikler, bilgiler ve farklı uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide belirleyici faktör doktorun kişisel deneyimi ve yetenekleridir. Aynı konu hakkında farklı görüşlere sahip olmak mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncellenemeyeceği için her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Bu site reklam amaçlı değildir, sadece ziyaretçileri bilgilendirmek içindir.