Dr. Ali Şahan Kliniği
Dr. Ali Şahan Online
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekiminde FUE tekniği kullanır. Ancak standart ekimden farklı olarak çelik yerine özel safir uçlu bıçaklar kullanılır. Bu bıçaklar daha az doku hasarına neden olduğu için doğal sonuçlar elde edilmesini ve hızlı iyileşmeyi sağlar.

Cerrah, kafa derisinin donör alanından doğrudan foliküler üniteleri çıkarılır ve ardından bunları alıcı alana implante eder. Saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınır. Saç alınırken mikro motor cihazının dönme hareketi ile büyük bir ısı oluşur ve bu da saç köklerine zarar verebilir. Bu esnada oluşan ısıyı azaltmak için kliniğimizde Frozen-C cihazını kullanılarak hasar en az indirilir. Alınan saçlar serum fizyolojikli petri kabında değil özel, dünyada sadece bizde bulunan hiperbarik oksijen kabında bekletilir. Böylelikle saç dolaşımda %98'e oksijene maruzken dışarıda da aynı oksijenli basınca maruz kalır. Sonrasında oksijende bekletilen saçlar saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir. Tüm bunların yanı sıra standart saç ekiminden farklı olarak yüzeyel ultrason ile saç derinliği tespit edilip doğru derinliğe robopen ile ekim yapılarak saç kaybı %30’dan %1e düşürülür.

numaraya ulaşmanızı rica ederiz.

Daha fazla görsel için:

Instagram

Sıkça Sorulan Sorular

Ekim yapılan bölgede saç dökülmesi yaşanır mı?

Sonradan ekilen saçlarda dökülme yaşanmaz.

Şok dökülme nedir?

Saç ekiminin hemen sonrasında 1-3 ay içinde gerçekleşen dökülme durumudur. Saç ekiminden sonra yaşanılan saç dökülmesi doğal ve geçici bir durumdur.

İşlemden sonra ne zaman günlük yaşantıya dönülebilir?

2 gün sonrasında günlük yaşantıya kaldığı yerden devam edebilir.

Ekim işlemi kaç defa tekrarlanabilir?

İhtiyaç duyulan durumlarda yeterli donör alanı olduğu sürece yapılabilir.

Saç ekiminde donör başkası olabilir mi?

Hayır olamaz. Saç ekiminde kişinin kendi saç köklerinin kullanılması gerekmektedir. Farklı bir kişiye ait olan saç kökleri veya sentetik maddeler kullanılamaz.

Kökler başka bölgeden alınabilir mi?

Saç ekimi yapılacak alana saçlı deri dışında birkaç bölgeden alınabilir. Bu bölgeler sırasıyla sakal, göğüs ve diğer bölgeler.

Kimlere saç ekimi yapılmaz?

Donör alanı yetersiz olan kişilere, bulaşıcı hastalığı olan kişilere, yüksek tansiyon veya diyabeti olan kişilere doktor onayı olmadan yapılamaz.

Dr. Ali Şahan Kliniği

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan FaceStyling

Instagram Takip Edin

Dr. Ali Şahan Hair Clinic

Instagram Takip Edin
©2022 Dr. Ali Şahan. Tüm Hakları Saklıdır.

Bu site insanları bilgilendirmek için hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların teşhis ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin teşhis ve tedavi amaçlı kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret edenler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Kullanılan tıbbi bilgiler, teşhis ve tedavi ekipmanları hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya araç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonuca ulaşmak için farklı teknikler, bilgiler ve farklı uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide belirleyici faktör doktorun kişisel deneyimi ve yetenekleridir. Aynı konu hakkında farklı görüşlere sahip olmak mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncellenemeyeceği için her bilgi ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Bu site reklam amaçlı değildir, sadece ziyaretçileri bilgilendirmek içindir.

Güncelleme Tarihi 21.12.2023