Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Spring Thread

Fasiyal iskelet kas bağ dokuları yağ ve deride yaşa bağlı değişiklikler gösterir. Yumuşak dokularda sarkmayı durdurmak gıdı gevşekliğine önlemek, düşüklüğünü gidermek, nazolabial kıvrımı belirginleştirmek dolayısıyla yüzü daha genç bir hale getirmek için çeşitli prosedürler mevcuttur. Cerrahi olmayan estetik müdahalelerde en sık kullanılan seçenekler botulinum toksini dermal dolgu maddeleri ve kimyasal soyulmalar son yıllarda daha hızlı bir geri dönüş ve kısa süreli müdahale olanı sağlaması dolayısıyla Ayrıca ameliyathane ortamı dışında gerçekleştirilebileceği için cerrahi olmayan prosedürler popüler hale bunlardan biri olan Spring thread ip askı prosedürü kısa süreli iyileşme zamanı ve cerrahi bir yüz germe ameliyatına karşı daha invazif prosedürlere alternatif olarak üretilmiştir. Fransa’da geliştirilen ve dinamik askı özelliğine sahip esnek atkılarla yüzün mimik hareketlerini uyarak gevşeyen ifade bozukluğu ve çekilmeler yaratmadan deformasyonların düzenlenmesini sağlayan daha kalıcı ve ameliyatsız yüz germe yöntemi Spring thread dinamik askı yöntemi olarak kullanılmaya başlamıştır daha önceleri sert ve Esnemez iplerle yapılmakta olan askılama işlemlerinde yüzdeki mimik hareketleri sırasında kasılmalar ortaya çıkabilmektedir bazen de gerginliğe bağlı kopmalar sonucu yüzde istenmeyen asimetri oluşabiliyordu. Ancak Estetik  tedavi modalitesi sağlanarak hasta beklentilerini maksimum seviyede ulaşmak için  daha fazla esneklik ipler üretilmiştir Fransız ip askılama  yöntemi ipin sağlamlığı Normal şartlarda kopma riskini ortadan kaldırmaktadır. Özellikle ipe kazandırılan esneklik potansiyeli yüzün mimik hareketlerini bozmadan doğal ifadeyi korumasına hedeflenerek genç ifadesini 4-6 yıla kadar uzayan kalıcılıkla doğal ifadenin korunması mümkün kılmıştır.

Uygulama sınırlı uyuşturma ile yapılıp yaklaşık 30 45 dakika arasında sürmektedir. iz bırakmadan yapılan minimal girişiminden sonra iyileşme çok süratli olur hastamız günlük hayata hemen dönebilir. uygulama kolay Acısız ve günlük yaşamı etkileyen bir şekilde gerçekleşmektedir. Her yaş ve her düzeydeki sarkmalar için bu yöntem tercih edilebilir.

Cerrahi müdahaleye maruz kalmak istemeyen ya da ameliyat istediği halde herhangi bir sebeple ameliyata uygun olmayan hastalara cerrahi yüz germeye alternatif olabilecek dinamik askılama yöntemi olarak bilinen bu uygulama yapılabilmektedir.