Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Thulium Lazer

Thulium leke lazeri diğer lazer uygulamalarından farklı olarak cilt altında hafif hasarlar oluşturup kişinin vücudundaki makrofaj adı verilen hücreleri sorunlu bölgeye yönlendirir. Bu kişinin kendi vücudundaki yenileyici ve iyileştirici hücreleri tetiklemesi prensibidir. Cilt lekelerinin tedavisinde yanık ve akne skarının giderilmesinde anti-aging tedavisi ve ince kırışıklıkların tedavisinde kullanmaktayız. İlk seanstan itibaren olumlu etkileri gözlenmektedir.

 

Kullanım Alanları:

Güneş lekelerinin giderilmesi, yaşlılık lekeleri, cilt tonunun dengelenmesi, çillerin giderilmesi, doğum lekelerinin giderilmesi, akne ve yanık izlerinin tedavisi, sivilce oluşumu sonrası ciltte kalan akne izlerinin ortadan kaldırılması başta olmak üzere, birçok sebepten oluşan yanıkların iyileşme süresi sonrasında kalan izlerinin azaltılması ve giderilmesi çeşitli cilt rahatsızlıkları ve hassasiyetleri sonucu oluşan cilt kızarıklıkları tedavisi kırışıklık tedavisi cildin elastikiyetini yitirmesi sonucu oluşan kırışıklık çizgilerinin ortadan kaldırılması zamanla oluşan sarkmaların ve hacim kayıtlarının toparlanması ciltte oluşan çatlakların iyileştirilmesi, anti-aging tedavisi, cildin genel olarak gençleştirilmesi, ciltte parlaklık ve dinçlik oluşturması, gözeneklerin sıkılaştırılması, cilt dokusunun kolajen ve elastin mekanizmalarının işleyişinin yenilenmesi, cildin gergin bir görünüme kavuşturulması, zamanın etkisiyle oluşan yaşlılık belirtilerinin geriye alınması ve gençleştirme işlemleri için kullanılmaktadır.

 

Uygulama:

Cilt yapısının ve cilt probleminin doğru tespit edilmesi ile birlikte problemin altında yatan sebepleri analize etmek ve tedavi protokolünü buna göre oluşturmak gerekir. Cilt problemine gidermekte ilk hedeftir. Öncelikle doktorunuza başvurmalı ve cilt problemine doktor kontrolünde tespit etmelisiniz. Ardından doktorun önereceği tedavi yöntemi uygulanmalıdır.

Thulium lazer ile leke tedavisinde; cilt problemini oluşturan sebep, bulunduğu bölge, problemli bölgenin genişliği, cilt altındaki derinliği ve lekenin yaygınlığı gibi faktörler, tedavi edilecek cilt problemini etkileyen unsurlardır. Dolayısıyla tüm bu nitelikler bir bütün olarak ele alındığında, cihazın akım gücü dalga boyu atım ve tarama seçenekleri değişiklik gösterecektir. Farklı cilt problemlerine farklı tedavi süreci ve süresi gelişecektir. Thulium lazer ile leke tedavisi uygulanacak hastanın, lekelerinin niteliğine bağlı olarak seçilecek akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri ile sorun yaşanan bölge üzerinden geçilmektedir. Buraya kadar olan süreç tüm leke tedavisinde kullanılan cihazlarda benzerlik gösterir. Thuliım lazerin farkı ise leke tedavisinde ciltteki lekeler parçalanmaktansa, ciltte oluşturulan kontrollü ufak zedelenmeler ve hasarlar ile kişinin vücudundaki makrofaj denilen iyileştirici hücreler, sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin giderilmesi hedeflenmektedir. Özellikle leke tedavilerinde tek bir seansta bile iyi sonuçlar alınabilmektedir. Uygulama yapılacak bölgenin ihtiyacına göre 3 seans işlem yapılır ve diğer tedavilerde olduğu gibi sonraki yıllarda tekrarlayan seansları ihtiyaç duyulabilir. Uygulamanın başarılı bir şekilde sonuçlanması için cilt üzerinde oluşacak kabukların kesinlikle koparılmaması gerekir. Cildi tahriş edecek işlemlerden de uzak durulması önemlidir. Uygulama öncesinde anestezik krem kullanılır. Bundan dolayı herhangi bir acı hissedilmez. İşlem sonrasındaki ilk 12 saatte kızarıklık, sonrasında da kabuklanma meydana gelir. Ortaya çıkan tüm etkiler, yaklaşık 1 hafta sonra azalarak ortadan kalkar. Bu süreçte mutlaka güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunması gerekir. Bu yüzden güneş kremi kullanmaları önerilir. Güneşten korumanın önemi büyük olduğu için, bu tarz lazer uygulamalarına sonbahar-kış sezonunda yapılması önerilir.

Tedavi işleminin uygulanacağı bölge, seans gibi faktörler, tedavinin bütünsel yaklaşımı ve etkili olması, konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için 0312 438 93 42 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.