Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ulthera

Ultherapy uygulaması, ultrason teknolojisi odaklanmış, ultrason dalgalarını kullanarak cilt altı bağ dokusuna ve derin dermis olarak bilinen cildin en alt tabakasına uygulanan bir yöntemdir. Farklı başlıkları sayesinde cildin her üç katmanına enerji göndererek, kolajen ve elastin liflerinin yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Cildin belirli derinliklerine güvenli sınırlar içerisinde odaklı ultrason dalgaları gönderilir. Böylece hedef bölgede ısıya sebep olur. Ve bundan dolayı kolajen artışına ve mevcut kolajen liflerinin sıkılaşmasına imkan tanır. Enerjinin etkilediği bölgede mikro hasarlar oluşur. Bu hasarlar sonucunda cildin bağ dokusunun kendi kendine onarmaya başlaması giderek sıkı ve genç bir görünüm ortaya çıkmasına sebebiyet verir.

Anti-aging yöntemlerinin esas prensibi, vücudun kendi kendine iyileşmesine olanak sağlamak ve yaşlanmayı durduracak etkilerinin ortaya çıkmasına imkan tanımaktır. Böylece kendi kendine onaracak cilt, güvenli düzeyde uyarılmış olur. Cilt altı taşıyıcı doku ciltte ısı etkisiyle iyileşme başlatarak bu dokunun güçlenmesini sağlar. Kaç ve göz kapakları, yüz ovali, çene altı, boyun ve dekolte bölgesindeki gevşeme ve sarkmaların tedavisinde, kırışıklıkların giderilmesinde kullandığımız etkili bir tedavi yöntemidir.

High İntensity Focus Ultrason yani, yüksek yoğunlukla odaklanmış ultrason enerjisi, sadece cilde etki etmekle kalmaz, cilt altındaki derin doku ve fasiyal yapılara da etki verir. Dört buçuk milimetre derine ulaşmak bu terapi ile mümkündür.

30’lu yaşlardan itibaren, cilt yaşlanmasının kendini göstermeye başlaması ile beraber gülme çizgilerinin belirginleşmesi, çene kenarındaki sarkmalar, boyundaki gevşeme, kaş düşüklüğü, kaş çatma, kaz ayakları ve alın çizgileri, kollarda oluşan kalınlaşma, sarkma ve kırışıklık durumu ile dekolte bölgesinde oluşmuş olan kırışıklık sarkma ve ince çizgiler oluşur. Eski diriliğini kaybeden cilt kendini bırakır ve sarkmalar oluşur. Mimik hareketlerinin fazla olduğu bölgelerde de kırışıklıklar başlar. Bu nedenle sosyal yapı genişler, derin yağ yastıkçıkları ve kas dokularının yerçekiminin etkisiyle, kendini bırakmasıyla yüzdeki gergin görünüm yerini yaşlanmış ve sarkmış bir cilde bırakır. Ultra Lifting yani yüz germe işlemi ile ameliyatsız olarak bu bölgelerin toparlanmasını cildin sıkılaştırılmasını ve yenilenmesini sağlar.

 

Uygulama:

Ultherapy ile, cilt altı dokularının uyarılması ve kendilerini yenilemeleri hedeflenir. Yeni kolajen oluşumu desteklenmiş olunur. Kadın, erkek ayrımı yapılmaksızın cildinde sarkma olan her bireye uygulanan bir yöntemdir. Her yaşta ve her cilt tipine uygulanabilir. Sadece çok ileri yaşlarda sarkma ve gevşemenin ileri düzeyde olduğu kişiler de etkisi sınırlıdır. Cerrahi müdahaleye kendisini hazır hissetmeyen veya cerrahi müdahale uygulanması uygun olmayan kişilerde, yüzde toparlanma ve sarkıklığını giderilmesi isteyen hastalar için destekleyici bir yöntemdir. Ayrıca yüz ve boyun germe ameliyatından sonra destekleyici bir yöntem olarak da uygulanabilir.

Uygulama sırasında iğneleme, yanma hissi ve hastaların elektriklenme olarak tarif ettiği bir acı hissedilebilir. Uygulama öncesi alınan ağrı kesici ilaç, uygulama sırasında konforu arttırabilir. Ultra terapi tek seans bir uygulamadır. Uygulama sonrasında herhangi bir hasar oluşmaz. Aynı gün kişi gündelik yaşantısına dönebilir, iyileşme dönemi yoktur. Sarkmalar hemen toparlanır, ciltteki kırışıklıklar azalır. İşlem öncesinde bir hazırlık veya sonrasında bir bakım gerektirmez. Ameliyatsız yüz germe ve kaş kaldırma bu işlemle elde edilmiş olur.

Uygulama kolaydır, ortalama 20-30 dakika sürer. Uygulama esnasında bazı noktalarda hafif bir ağrı hissi olabilir. İşlem sonrası ciltte hafif bir ödem ya da kızarıklık olabilir. Bu kendiliğinden geçecek bir kızarıklıktır. İdeal ve maksimum uygulama iki üç ay sonra ortaya çıkar. Her bireye uygulanabilir. Sadece ciddi kalp ve böbrek rahatsızlığı olan kişilere uygulanmamaktadır. Ultherapy ile yüzünüz ameliyatsız olarak gerilir. Etkinlik ve güvenilirliği birçok klinik çalışma ve dünya çapında yapılan 350 binden fazla uygulama ile kanıtlanmıştır. Ultherapy After High onaylı bir cihazdır.